قالیباف:

رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی به مناسبت درگذشت داریوش مهرجویی و همسرش گفت: مهرجویی از شاخص‌ترین چهره‌های نسلی از هنرمندان بود که ارزش‌های اجتماعی را به پای خوشایند چند جشنوارهٔ هنری خارجی ذبح نکردند و علاقه‌مندی وافر و واقعی به ایران و مردم این سرزمین، آن‌ها را از خاک پاشیدن به چهرهٔ کشور در آثارشان دور نگاه داشت.

ذوالنوری:

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: رژیم صهیونیستی فقط برای مردم فلسطین و منطقه منشا خطر نیست بلکه برای صلح جهانی و همه بشریت خطر جدی است چرا که رژیمی ایدئولوژیک مبتنی بر یهودیت افراطی و صهیونیستم بین‌المللی است.

نشست علنی مجلس شورای اسلامی نوبت عصر امروز (دوشنبه، 17 مهرماه) مجلس شورای اسلامی به ریاست محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی، رأس ساعت 14 و 12 دقیقه و با حضور دو سوم نمایندگان آغاز شد.

جمعی از دهیاران و شورای اسلامی، مهمانان نمایندگان مردم ساری در نشست علنی مجلس شورای اسلامی بودند.

نمایندگان مردم در مجلس در پی آغاز عملیات طوفان الاقصی از سوی جبهه مقاومت فلسطین علیه رژیم غاصب صهیونیستی، شعار «مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر آمریکا» سر دادند.                       

رئیس مجلس شورای اسلامی به منظور حضور در نهمین مجمع پارلمانی گروه بریکس با هدف توسعه همکاری‌های پارلمانی میان کشورهای عضو در جهت غلبه بر تحریم‌ها و ارتقاء مناسبات اقتصادی، تهران را به مقصد آفریقای جنوبی ترک کرد.                        

حاجی‌پور در تذکر شفاهی:

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی گفت: شهرستان آمل با کسب ۷۰ مدال طلای جهانی، المپیکی، آسیایی و بین المللی در طول ۲ سال به عنوان تنها شهرستان تیمی مدال آور ایران شناخته می شود، اما یک سالن ورزشی بین المللی در این شهرستان نداریم.                       

سعادتی در تذکر شفاهی:

نماینده بابل در مجلس شورای اسلامی گفت: مازندران چه گناهی کرده است که همیشه موضوع حیاتی قوت مردم و تولیدات کشاورزی آن مورد بی مهری قرار گرفته و متضرر می شوند.

محمدیاری در نطق میان‌دستور:

نماینده مردم طوالش و رضوانشهر و ماسال در مجلس گفت: سال گذشته با وزارت جهاد کشاورزی توافق شد تا محدوده صادرات را توسعه دهند اما در سال جاری برخلاف توافق صورت گرفته محدودیت هایی اعمال شده است.

کریمی‌فیروزجایی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در تشریح برنامه کاری مجلس در ایام بررسی لایحه برنامه هفتم گفت: رسیدگی به لایحه برنامه هفتم از ۲۷ شهریور در دو شیفت کاری در صحن علنی آغاز می‌شود.                                                              


                        


حسینی‌پور در تذکر شفاهی:

 نماینده مردم گچساران در مجلس گفت: جریان رسانه مخالف دولت و مجلس انقلابی مرتب توهین می کند و رسانه این جریان نوشته شده است "کلاهی که جا ماند". من پایم را مادرزادی جا نگذاشتم.

مرادیان در نطق میان‌دستور:

نماینده مردم قائمشهر در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات در زمینه تولید برنج اعم از کود و سم، بالارفتن هزینه آب بها ، هزینه بالای ماشین آلات و دستمزد، گفت: آیا این مشکلات کم است که با واردات بی رویه و بی برنامه و غیر منطقی برنج، مشکلات کشاورزان را بیشتر می کنیم.

حال عمومی نماینده مردم ساوه و زرندیه و همراهان وی مساعد است.

سمیه رفیعی در نطق میان‌دستور مجلس:

نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس گفت: همه بخش ها و متولیان به تأسی از رئیس مجلس باید پای کار بوده و تمام قد منافع مهم کشور را دنبال کنند. که هر نوع قصور و تقصیری حتماً نابخشودنی است.

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس گفت: نماینده سئوال کننده از پاسخ‌های وزیر آموزش و پرورش در جلسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس قانع نشد. 

حدود 250 نفر از نمایندگان مجلس یازدهم در پیش ثبت‌نام شرکت کردند.

 تعدادی از نمایندگان در انتخابات ثبت نام نکردند و حدود ۲۲ نماینده رد صلاحیت شدند. تعدادی از نمایندگان نیز در بحبوحه رقابت‌های انتخاباتی انصراف دادند.