علی آذری:

نماینده مردم قوچان و فاروج در نطق میان‌دستور خود گفت: ایران ما از انباشت برخی از مشکلات اقتصادی و اجتماعی در رنج است؛ عمده ترین چالش کشور در حوزه حکمرانی حوزه اقتصادی است برای بهبود وضع معیشت مردم عزیز در ساختارهای اقتصاد کلان کشور باید تغییراتی ایجاد شود.

حمایت از رضامراد صحرایی وزیر پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش از سوی برخی از نمایندگان مجلس ادامه دارد و به نظر می‌رسد طی روزهای آینده افزایش این حمایت‌ها در نوع خود کم نظیر باشد.

در پی حمایت برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از وزیر پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش، بیست‌و‌یک نماینده دیگر هم برنامه‌های رضامراد صحرایی برای دستگاه تعلیم و تربیت را تأیید و حمایت کردند.

بیست نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی پس از معرفی رضامراد صحرایی توسط رئیس‌جمهور به عنوان وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش، تأکید کردند وی گزینه مناسبی برای وزارت آموزش و پرورش است.عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: صحرایی  به مسائل فرهنگی و آموزشی  تسلط  کامل دارد و بهترین گزینه برای وزارتخانه آموزش و پرورش است.

نماینده مردم تهران ضمن وعده دادن رای اعتماد به وزیر پیشنهادی دولت برای آموزش و پرورش گفت:  برنامه های  دکتر صحرایی در راستای منفعت فرهنگیان است.

انتخابات اعضای هیئت رئیسه مجلس در چهارمین سال  فعالیت مجلس یازدهم قرار است صبح فردا(سه‌شنبه 2 خرداد) در صحن علنی برگزار شود اما تبلیغات نامزدهای امسال هیئت رئیسه متفاوت از سال‌های گذشته است.              

 عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، اعلام کرد: با توجه به دانش علمی که دکتر صحرایی دارد، می تواند این وزارتخانه مهم را  اداره کند.

سخنگوی فراکسیون انقلاب اسلامی از اتمام  مهلت دو روزه ثبت نام نامزدهای در فراکسیون اکثریت جهت معرفی به اجلاسیه چهارم خبرداد و‌ گفت: ۷ نفر برای ناظری، ۲۰ نفر برای دبیری و ۳ نفر برای نایب رئیسی در این‌فراکسیون ثبت نام‌کردند.

عضو فراکسیون انقلاب اسلامی در مجلس تاکید کرد: انتخابات هیات رئیسه مجلس کار آتش به اختیاری نیست که برخی ازاعضای فراکسیون بگویند چه رای بیاورم و چه رای نیاوردم برای هیات رئیسه مجلس کاندیدا می شوم.

 عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در حمایت از  معرفی رضامراد صحرایی به مجلس برای وزیر پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش اعلام آمادگی کرد و گفت: در صورت معرفی به این جوان  علمی رای اعتماد خواهم داد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس از اعلام حمایت خود به معرفی سرپرست کنونی وزارت آمدزش و مرورش به مجلس خبر داد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی در صحن علنی مجلس ضمن تشکر از رهبر معظم انقلاب به خاطر نگاه هوشمندانه و توجه کریمانه‌ای که به جامعه شریف معلمان کشور دارند، از رئیس‌جمهور خواست در معرفی وزرای جهاد، صمت و آموزش و پرورش تسریع کند.

جمعی از  نمایندگان مجلس طی نامه‌ای خواستار شفافیت آرای اعضای هیئت رییسه مجلس شدند.

نماینده مردم خرم آباد در مجلس از رفتار رئیس جمهور اسبق کشور انتقاد کرد.

معاون امور مجلس رئیس جمهور از  نماینده مردم گناباد در مجلس شورای اسلامی که در یکی از بیمارستان های تهران بستری شده است، عیادت کرد.

 تعدادی از نمایندگان در انتخابات ثبت نام نکردند و حدود ۲۲ نماینده رد صلاحیت شدند. تعدادی از نمایندگان نیز در بحبوحه رقابت‌های انتخاباتی انصراف دادند.