•  نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اسلامی با بیان انتقاد از محتوای گزارش ارسالی عملکرد وزیر آموزش و پرورش به مجلس، آخرین وضعیت طرح استیضاح رضامراد صحرایی را با ارسال نامه‌ای به ایشان، تشریح کرد.

خضریان خبر داد؛

نشست کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی با موضوع بررسی افزایش کیفیت، غنی‌سازی و کاهش ضایعات نان و همچنین بررسی عملکرد دستگاه‌ها در خصوص زنجیره ارزش نان و ارتقاء بهره‌وری برگزار شد.

اما در انتخابات دور دوم، شورای ائتلاف باید دست از راهبرد ضد وحدت خود بردارد و از میان ۱۹ نفر لیست امنا و جبهه صبح ایران، ۳ نفر را به ترکیب ۱۳ نفره خود اضافه کند وگرنه باید با لیستی ناقص در این رقابت شرکت کند.

نماینده مردم تهران در مجلس راه حل مواجهه با مشکلات و حل مسائل کشور را «عقلانیت انقلابی» دانست و گفت: عقلانیت انقلابی اهل دو قطبی‌های کاذب نیست بلکه جدال اسلام و کفر را مهم‌ترین جدال تاریخی می‌داند.

کمیته اقتصادی جبهه پایداری انقلاب اسلامی با ارسال بیانیه‌ای پیرامون طرح‌ها و لوایح اقتصادی در دستور کار مجلس با اشاره به شعار سال، بررسی هر چه سریعتر و تعیین تکلیف ۲ طرح فوری و مهم در فرصت باقیمانده را در یک ماه پایانی دوره یازدهم مجلس را ضروری دانست.

دشتی اردکانی در آخرین نطق میان‌دستور مجلس یازدهم:

نماینده اردکان در مجلس شورای اسلامی گفت: کوشیدم طی 4 سال گذشته تمام توان خود را به کار گیرم تا ریل گذاری غلط سال های قبل در اردکان از مسیر توسعه نامتوازن به مسیر منافع مردم شهرستان بازگرداند، اما مگر می شود رویدادی که طی 2 دهه شکل گرفته و قوام یافته در 4 سال به طور کامل اصلاح شود.

روابط عمومی معاونت پارلمانی رئیس‌جمهور در پاسخ به اظهارنظر تعدای از نمایندگان در خصوص نوسانات قیمت ارز تأکید کرد: کام ملت را با سیاه نمایی تلخ نکرده و ناخواسته کوچکترین کمکی به نقشه دشمن نشود که بتواند اندکی از پس‌لرزه های شکست سیاسی و نظامی خود را با هجمه رسانه‌ای جبران کند.

در نشست علنی امروز (یکشنبه، 26 فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی، بیانیه 206 نفر از نمایندگان مجلس در پی پاسخ موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به حمله تروریستی رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در سوریه را قرائت شد.

اسامی نامزدهای مرحله دوم انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که در ۲۱ اردیبهشت برگزار می‌شود، اعلام شد.

یک نماینده مجلس پس از اعلام میزان افزایش حقوق کارگران در باره تکلیف وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بعد از اینکه مجلس شروع به کار کرد، بحث را دنبال می‌کنیم و با همفکری یک تصمیمی در خصوص وزیر و تصمیم اتخاذ شده، می‌گیریم.

مسن‌ترین و جوان‌ترین نمایندگان تشکیل‌دهنده هیئت‌رئیسه سنی مجلس دوازدهم در دور اول انتخابات مشخص شدند.

با توجه به اعلام اولیه نتایج انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، ترکیب بیش از نیمی از نمایندگان در مجلس آتی تا اینجای کار تغییر کرده که طبق آن، از بین 290 نتیجه قطعی اعلام شده، 135 نماینده سابق رای نیاورده‌ و تغییر کرده‌اند.

زریبافان صدور لیست مستقل یاران برای مجلس شورای اسلامی را تکذیب کرد.

سیدعلی ادیانی نماینده سابق دو دوره مجلس گفت: در نگاه دشمن مجلس اصولگرا و اصلاح‌طلب اصلا موضوعیت ندارد که دشمن با اصل نهاد قانونگذاری در جمهوری اسلامی مخالت دارد. 


اسامی نامزدهای انتخاباتی دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به تفکیک هر استان همراه با تصویر هر نامزد منتشر شد. 

رئیس مجلس شورای اسلامی از اصحاب رسانه و خبرگزاری خانه ملت برای پوشش خبری بودجه ۱۴۰۳ و تمامی کسانی که در طول مدت بررسی بودجه همراهی کردند، تشکر و قدردانی کرد.


نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ طرح مالیاتی در باره بنزین و مالیات بر ارزش افزوده را تصویب کردند.

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی جزئیات جلسه این کمیسیون که با حضور وزیر صمت و در باره خودروهای اسقاطی برگزار شده بود را تشریح کرد.