قرار است در فراکسیون انقلاب اسلامی از تمامی منتخبان جریان انقلاب با تمام سلایق سیاسی اصولگرا حضور پیدا کنند تا در نهایت اصولگرایان مجلس دوازدهم در یک فراکسیون جمع شده تا مجلس آینده تعدد فراکسیون‌های سیاسی نداشته باشد.

نشست کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی با حضور مدیران وزارت راه و شهرسازی، سازمان ثبت احوال، بانک مرکزی، کارگروه تعامل پذیری دولت الکترونیک و اعضای کمیسیون به ریاست حجت‌الاسلام پژمانفر در باره سامانه املاک و اسکان برگزار شد.

علی خضریان آخرین نشست کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی در باره تعیین تکلیف مشکل مجوزهای مالکان زمین تپه سیف جاجرود که در فاصله 120 کیلومتری شرق تهران قرار دارد را تشریح کرد.


نمایندگان مجلس شورای اسلامی  صبح امروز(9 اردیبهشت 1403) با افزایش تعداد نمایندگان از 290 نفر به ۳۳۰ نفر مخالفت کردند.                                

از میان کاندیداهای حاضر در عرصه رقابت ۲۴۵ نفر به مجلس راه یافتند و سرنوشت ۴۵ کرسی باقی مانده در دور دوم انتخابات که در ۲۱ اردیبهشت برگزار می‌شود، روشن خواهد شد.

فیاضی:

منتخب مردم نور و محمودآباد در مجلس دوازدهم گفت: شاهد تنوع و تکثر سیاسی و حزبی بین منتخبان مجلس دوازدهم هستیم اما این تفاوت‌ها منجر به اختلاف اساسی نمایندگان با همدیگر نخواهد شد.

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس گفت: تأکید کمیسیون اصل نود بر این است که فرآیند دریافت رضایت افراد به سهولت انجام شود تا فرآیند دریافت گزارش اعتباری با اختلال مواجه نشود. به همین منظور مقرر شد تدابیر لازم توسط کارگروه تعامل پذیری اتخاذ شود.

خضریان خبر داد؛

نشست کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی با موضوع بررسی افزایش کیفیت، غنی‌سازی و کاهش ضایعات نان و همچنین بررسی عملکرد دستگاه‌ها در خصوص زنجیره ارزش نان و ارتقاء بهره‌وری برگزار شد.

اما در انتخابات دور دوم، شورای ائتلاف باید دست از راهبرد ضد وحدت خود بردارد و از میان ۱۹ نفر لیست امنا و جبهه صبح ایران، ۳ نفر را به ترکیب ۱۳ نفره خود اضافه کند وگرنه باید با لیستی ناقص در این رقابت شرکت کند.

نماینده مردم تهران در مجلس راه حل مواجهه با مشکلات و حل مسائل کشور را «عقلانیت انقلابی» دانست و گفت: عقلانیت انقلابی اهل دو قطبی‌های کاذب نیست بلکه جدال اسلام و کفر را مهم‌ترین جدال تاریخی می‌داند.

کمیته اقتصادی جبهه پایداری انقلاب اسلامی با ارسال بیانیه‌ای پیرامون طرح‌ها و لوایح اقتصادی در دستور کار مجلس با اشاره به شعار سال، بررسی هر چه سریعتر و تعیین تکلیف ۲ طرح فوری و مهم در فرصت باقیمانده را در یک ماه پایانی دوره یازدهم مجلس را ضروری دانست.

دشتی اردکانی در آخرین نطق میان‌دستور مجلس یازدهم:

نماینده اردکان در مجلس شورای اسلامی گفت: کوشیدم طی 4 سال گذشته تمام توان خود را به کار گیرم تا ریل گذاری غلط سال های قبل در اردکان از مسیر توسعه نامتوازن به مسیر منافع مردم شهرستان بازگرداند، اما مگر می شود رویدادی که طی 2 دهه شکل گرفته و قوام یافته در 4 سال به طور کامل اصلاح شود.

روابط عمومی معاونت پارلمانی رئیس‌جمهور در پاسخ به اظهارنظر تعدای از نمایندگان در خصوص نوسانات قیمت ارز تأکید کرد: کام ملت را با سیاه نمایی تلخ نکرده و ناخواسته کوچکترین کمکی به نقشه دشمن نشود که بتواند اندکی از پس‌لرزه های شکست سیاسی و نظامی خود را با هجمه رسانه‌ای جبران کند.

در نشست علنی امروز (یکشنبه، 26 فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی، بیانیه 206 نفر از نمایندگان مجلس در پی پاسخ موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به حمله تروریستی رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در سوریه را قرائت شد.

اسامی نامزدهای مرحله دوم انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که در ۲۱ اردیبهشت برگزار می‌شود، اعلام شد.

یک نماینده مجلس پس از اعلام میزان افزایش حقوق کارگران در باره تکلیف وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بعد از اینکه مجلس شروع به کار کرد، بحث را دنبال می‌کنیم و با همفکری یک تصمیمی در خصوص وزیر و تصمیم اتخاذ شده، می‌گیریم.

 تعدادی از نمایندگان در انتخابات ثبت نام نکردند و حدود ۲۲ نماینده رد صلاحیت شدند. تعدادی از نمایندگان نیز در بحبوحه رقابت‌های انتخاباتی انصراف دادند.