نماینده مردم بوکان اعلام کرد: با توجه به دانش علمی که دکتر صحرایی دارد، می تواند به خوبی این وزارتخانه مهم را اداره کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی نیز، از حمایت خود  مبنی بر  معرفی دکتر رضا مراد صحرایی به  پارلمان خبر داد.

مهمانان نشست علنی امروز( سه شنبه، 29 فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی جمعی از مدیران و کارشناسان حقوقی ارتش جمهوری اسلامی ایران بودند.

رئیس مجمع نمایندگان استان لرستان هم در حمایت از رضا مراد صحرایی جهت معرفی به مجلس گفت: صراحتاً می گویم او بهترین گزینه برای  وزارت آموزش و پرورش است و در آینده نیز شاهد تغییر و تحولات در بدنه این وزارتخانه خواهیم بود.

محسنی بندپی در صحن علنی مجلس:

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت گفت: طی 2 سال گذشته وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هیچ برنامه ای را برای غرب استان مازندران به عنوان گردشگر پذیرترین منطقه نداشته است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس از معرفی دکتر صحرایی بعنوان  وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش به مجلس حمایت کرد.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی، ضمن حمایت از سرپرست کنونی وزارت آموزش و پرورش جهت معرفی به بهارستان گفت: با تمام توان  از  دکتر صحرایی حمایت خواهیم کرد.  

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس، با حمایت از سرپرست کنونی وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: در صورت معرفی، به وی رای اعتماد خواهد داد.

موضوع سوت‌زنی و گزارشگران فساد، در سال‌های اخیر مورد توجه بسیاری از کنشگران اجتماعی و سیاسی جامعه بوده است و مجلس یازدهم، با آغاز بررسی طرح حمایت مالی از افشاگران فساد، گام مهمی در راستای حمایت از این مقوله برداشت.

 نماینده مردم پلدختر و معمولان  در مجلس شورای اسلامی گفت: در صورت معرفی دکتر رضا صحرایی به مجلس برای وزارت آموزش و پرورش قاطعانه از وی حمایت خواهیم کرد.

 نماینده سیستان و بلوچستان، از دکتر "رضا صحرایی" به عنوان مطرح ترین گزینه پیشنهادی دولت برای وزارت آموزش و پرورش به مجلس نام برد و گفت: در صورت معرفی نهایی، از وی حمایت خواهیم کرد.

 عضو کمیسیون های تلفیق و امور داخلی کشور و شوراها، علاوه بر حمایت از رضا مراد صحرایی، خواستار تغییر در مدیریت انسانی وزارتخانه آموزش و پرورش از سوی وی شد و گفت: انجام این عمل یقیناً حمایت اکثریت نمایندگان را به همراه خواهد داشت.

اعضای کمیسیون های امنیت ملی، اصل  نود، و کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از معرفی "دکتر رضا صحرایی"، به عنوان وزیر پیشنهادی به پارلمان حمایت کردند.

باقرزاده:

نماینده بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی ضمن حمایت از رضا مرادصحرایی برای معرفی به مجلس، گفت: فعالیت‌های اخیر دکتر صحرایی به عنوان سرپرست وزارت آموزش و پرورش امیدوار کننده است.

 عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، بابیان اینکه دکتر صحرایی از خانواده معزز شهدا و یک چهره انقلابی و علمی است، حمایت خود را از وی  اعلام کرد.

محمدیاری در تذکر شفاهی:

نماینده مردم طوالش و رضوانشهر و ماسال در اخطار قانونی در صحن علنی مجلس گفت: متاسفانه فساد در ورزش به ویژه در فوتبال بیداد می کند و کسی پاسخگو نیست، جزئیات این موضوع را به آقای قالیباف اعلام کردم و آن را به کمیسیون فرهنگی ارجاع داده اند.

 تعدادی از نمایندگان در انتخابات ثبت نام نکردند و حدود ۲۲ نماینده رد صلاحیت شدند. تعدادی از نمایندگان نیز در بحبوحه رقابت‌های انتخاباتی انصراف دادند.