رییس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها مجلس شورای اسلامی طی حکمی محمدجواد یافتیان را به عنوان مشاور رسانه‌ای کمیسیون متبوعش منصوب کرد.

صبح امروز جمعی از اعضای انجمن های کارگران ساختمانی و فعالان رسانه ای شهریار، پاکدشت و استان های گلستان، مازنداران و قم مهمانان حاضر در جلسه علنی امروز یکشنبه(22 مرداد 1402) مجلس شورای اسلامی بودند.

علی اصغر عنابستانی  به دلیل سکته قلبی به بیمارستان انتقال یافت.

نمایندگان مردم در مجلس پس از طرح سوال نماینده شازند از وزیر دادگستری درخصوص علت دخالت در روند رسیدگی به پرونده های قضائی که مغایرت با اصل ۱۶۰ قانون اساسی دارد، از توضیحات وی قانع نشدند و به وی کارت زرد دادند.                       

 رییس مجلس شورای اسلامی صبح امروز و در آستانه فرارسیدن روز خبرنگار در جمع خبرنگاران پارلمانی حاضر و با آنها به گفت‌وگو کرد.        

محسنی‌ بندپی:

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی گفت: مازندران با سه بندر ساحلی نوشهر، فریدونکنار و امیرآباد ظرفیت بی بدیلی در توسعه روابط با کشورهای حاشیه دریای خزر را دارد، وجود ۳ فرودگاه و ۳ بندر فرصت مناسبی برای بهره برداری از این منطقه را فراهم کرده است.                        

عضو هیات رئیسه مجلس موارد اعلام وصولی را قرائت کرد.        

رجایی در نطق میان‌دستور:

نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی گفت: روسای جمهور، مجلس و قوه قضاییه به داد اصفهان برسید، موضوع احیای زاینده رود موضوع استانی و ملی نیست، اصفهان متعلق به تاریخ جهان است، اصفهان گوشه ای از هویت ملی، اسلامی و شیعی ما است برای حفظ هویت ملی و اسلامی این سرزمین اقدام عاجلی کنید وگرنه آیندگان قضاوت خوبی نخواهند داشت.

در پی اهانت مجدد به قرآن کریم در سوئد، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی با در دست داشتن قرآن، قیام کرده و به ساحت قرآن کریم ادای احترام کردند.

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر موضوع استیضاح وزیر کشور فراتر از عدم عزل معاون سیاسی است گفت: عجیب است که مدیران استانی فکر می کنند بدون حضور نمایندگان مجلس می‌توانند پروژه‌های عمرانی را در مناطق پیگیری کنند.

نماینده آمل در مجلس شورای اسلامی گفت: واردات بی‌رویه عامل اصلی انبار شدن برنج داخلی در شالی کوبی‌ها شده است.

جمعی از نمایندگان و کارکنان مجلس شورای اسلامی خون اهدا کردند. 

اعظمی:

نماینده جیرفت در مجلس شورای اسلامی گفت: تورم افسار گسیخته در یکصد سال اخیر بی‌سابقه است، فشارهای اقتصادی، نابسامانی بازار املاک و اجاره مسکن و گرانی اقلام زندگی، معیشت مردم را سخت کرده است لذا باید دولت گام‌های اساسی و موثری برای رفع این مشکلات بردارد.

 زنگ آغاز جلسه علنی مجلس شورای اسلامی رأس ساعت 8 و 22 دقیقه صبح امروز یکشنبه، به ریاست محمدباقر قالیباف به صدار در آمد.

بیانیه کمیسیون اصل نودم قانون اساسی در توضیح خبر منتشر شده در برخی رسانه ها مبنی بر عدم امکان برخورد با متقلبین کنکور 1401 و دانشجو دانستن آنها توسط کمیسیون اصل نود منتشر شد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: در حال حاضر وزارتخانه ورزش و جوانان به دلیل گستردگی نمی‌تواند به امور جوانان به صورت جدی رسیدگی کند و به همین دلیل این وزارتخانه به وزارت ورزش و تفریحات تبدیل می‌شود.

 تعدادی از نمایندگان در انتخابات ثبت نام نکردند و حدود ۲۲ نماینده رد صلاحیت شدند. تعدادی از نمایندگان نیز در بحبوحه رقابت‌های انتخاباتی انصراف دادند.