نماینده سبزوار در مجلس شورای اسلامی در نطق میان‌دستور خود در صحن علنی با نشان دادن نقشه ایران گفت: به این نقشه ایران عزیز دقت کنید با یک نگاه می‌شود فاصله نیمه شرقی و نیمه غربی را در زیرساخت‌ها مشاهده کرد  بنده افتخار می‌کنم که جمهوری اسلامی به نیمه غربی کشور توجه کرده است اما سخن این است که شرق کشور با همه استعدادها و توانمندی‌ها مورد بی مهری قرار گرفته است.   

عضو هیئت رئیسه مجلس در تذکر شفاهی گفت: سازمان برنامه و بودجه اعتبارات موردنیاز سازمان مدیریت بحران برای جبران خسارت های سیل های اخیر در کشور را بپردازد.

سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس گفت: اعضای کمیسیون از قشرهای مختلف مردم به ویژه صاحب نظران و نخبگان درخواست دارند که پیشنهادات و نظرات خود در مورد مواد مرتبط به حوزه سلامت در برنامه هفتم توسعه را به نشانی commision.behdasht@gmail. com ارسال کنند.

صبح سه‌شنبه(30 خردادماه) صلاحیت وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی بررسی شد.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی به اخطار قانون اساسی نماینده مردم طوالش در خصوص ابلاغیه وزارت کشور مبنی بر عدم ورود نمایندگان به مسائل اجرایی، پاسخ داد.

محسنی بندپی در صحن علنی مجلس:

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی با گلایه از عدم کمبود دارو در کشور گفت: باید شخص رئیس جمهور و معاون اول وی مستقیماً به موضوع تهیه دارو بیماران ورود کند و نباید اجازه دهند بیماران بیشتر از این آسیب ببینند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت:  آیت الله رئیسی فردا یکشنبه مصادف با ۲۸ خردادماه با حضور در صحن علنی مجلس شورای اسلامی، لایحه برنامه هفتم توسعه را تقدیم خواهد کرد.

پس از ادعای احمد علیرضابیگی مبنی بر واگذاری ۷۵ خودروی شاسی بلند به نمایندگان مجلس که از بیان نطق در صحن علنی مجلس منع شده بود، رفع محدویت شد.

برخورد نمایندگان مردم کرمانشاه و جیرفت با یک نماینده خانم در صحن علنی روز یک‌شنبه( 21 خرداد) مجلس شورای اسلامی بسیار محترمانه و مودبانه بود.

توسلی در نطق میان دستور:

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ گفت: بزودی نتیجه و گزارش تحقیق و تفحص از غار علیصدر و شرکت سیاحتی را در اختیار نمایندگان محترم قرار خواهیم داد همکاران بنده در این تحقیق و تفحص بیش از ۱۷۰۰۰ صفحه سند را که مربوط به عملکرد ۳۰ ساله شرکت است بررسی کرده اند و تخلفات متعدد احصا شده است

معاون رئیس‌جمهور در امور مجلس:

سیدمحمد حسینی درباره حرف و حدیث‌ها مبنی بر دخالت نمایندگان در عزل و نصب‌ها مدیران اجرایی گفت: با توجه به شناختی که نمایندگان نسبت به برخی نیروها دارند اگر در حد مشورت دادن باشد دولت از آن استقبال می‌کند، اما اینکه بخواهند اصرار کنند فردی فرماندار شود، مدیرکل شود، مسئول شود این زیبنده و شایسته نمایندگان نیست.

بابایی کارنامی در جریان بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش با مخالفت از برنامه‌های رضامراد صحرایی صحبت کرد.                  

در حالی‌که تا ساعاتی دیگر جلسه علنی مجلس برای بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش باقیمانده است اما حمایت‌های نمایندگان خانه ملت از رضامراد صحرایی همچنان ادامه دارد.

مجلس شورای اسلامی صبح روز فردا(شه‌شنبه 9خرداد) صلاحیت رضامراد صحرایی را مورد بررسی قرار می‌گرفت.

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: برنامه های پیشنهادی سرپرست آموزش و پرورش  نوید بخش آینده این وزارتخانه است.

محمد وحیدی:

نماینده مردم بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم، گرمه، راز و جرگلان در مجلس شورای اسلامی در نطق میان‌دستور خود با اشاره به تنش مرز ایران و افغانستان گفت: برخی که مهر و عطوفت ایرانیان را دیدند، تصور می‌کنند می‌توانند به مرزهای ما تعدی کرده یا سربازان ما را به شهادت برسانند.

 تعدادی از نمایندگان در انتخابات ثبت نام نکردند و حدود ۲۲ نماینده رد صلاحیت شدند. تعدادی از نمایندگان نیز در بحبوحه رقابت‌های انتخاباتی انصراف دادند.