مسن‌ترین و جوان‌ترین نمایندگان تشکیل‌دهنده هیئت‌رئیسه سنی مجلس دوازدهم در دور اول انتخابات مشخص شدند.

با توجه به اعلام اولیه نتایج انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، ترکیب بیش از نیمی از نمایندگان در مجلس آتی تا اینجای کار تغییر کرده که طبق آن، از بین 290 نتیجه قطعی اعلام شده، 135 نماینده سابق رای نیاورده‌ و تغییر کرده‌اند.

زریبافان صدور لیست مستقل یاران برای مجلس شورای اسلامی را تکذیب کرد.

سیدعلی ادیانی نماینده سابق دو دوره مجلس گفت: در نگاه دشمن مجلس اصولگرا و اصلاح‌طلب اصلا موضوعیت ندارد که دشمن با اصل نهاد قانونگذاری در جمهوری اسلامی مخالت دارد. 


اسامی نامزدهای انتخاباتی دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به تفکیک هر استان همراه با تصویر هر نامزد منتشر شد. 

رئیس مجلس شورای اسلامی از اصحاب رسانه و خبرگزاری خانه ملت برای پوشش خبری بودجه ۱۴۰۳ و تمامی کسانی که در طول مدت بررسی بودجه همراهی کردند، تشکر و قدردانی کرد.


نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ طرح مالیاتی در باره بنزین و مالیات بر ارزش افزوده را تصویب کردند.

در آستانه دوازدهمین دوره انتخابات مجلس، هکرها به حساب کاربری تلگرام عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی دسترسی پیدا کردند و تلگرام از دسترسی او خارج شده است.


رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ۲ ماه به وزارت بهداشت مهلت میدهیم تا مشکل دارو و درمان مردم را حل کند.                                

محسنی بندپی در نطق میان دستور:

نماینده نوشهر و چالوس در مجلس با بیان اینکه متاسفانه تقابل توسعه و سیاست تا مغز استخوان نظام اجرایی کشور رسوخ کرده است خطاب به رئیس جمهور اظهار کرد: حضرتعالی به عنوان رئیس قوه مجریه می‌توانید به این تقابل برای همیشه خاتمه دهید و مسیر توسعه کشور را همراه نمایید.

رئیس مجلس شورای اسلامی درگذشت مادر ذبیح الله اعظمی ساردوئی نماینده جیرفت و عنبرآباد را تسلیت گفت.            

زنجانی حسنلویی در نطق میان‌دستور:

نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس در خطاب به وزیر اقتصاد و دارایی گفت: جناب آقای وزیر علیرغم تبلیغات گسترده دولت محترم در خصوص اعطای وام ازدواج و فرزندآوری و وام تولیدکنندگان، متاسفانه درحوزه انتخابیه اینجانب این مسئله چندان ملموس نبوده است و  مردم و تولیدکنندگان دچار مشکلات متعددی شده‌اند.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس در نمازجمعه تهران گفت: خواهش ما از نهادهای نظارتی آن است که با تمام قوا نسبت به فساد بی‌تفاوت نباشند و هرگونه مسامحه در برخورد با فساد کمک به مفسدین و ظلم به مردم و مسئولان است و مفسدین وقیح‌تر می‌شوند.

نماینده اسدآباد در مجلس گفت: تلاش می‌کنیم اجرای قانون افزایش و متناسب سازی حقوق بازنشستگان را مصوب کنیم  و مالیات اضافی هم بر مردم و مصرف کننده تحمیل نکنیم.

سیدمحمد حسینی که همواره نقش کلیدی ارتباط دولت با نمایندگان مجلس را به عنوان معاون پارلمانی رئیس‌جمهور دارد، پس موافقت روز چهارشنبه نمایندگان مجلس شورای اسلامی با کلیات لایحه بودجه سال 1403، از نمایندگان خانه ملت تقدیر کرد.

باقرزاده در نطق میان‌دستور مجلس:

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی گفت:آقای رئیس جمهور! وقتی تا ۳ میلیون تن برنج تولید کردیم، برای چه ۲ میلیون تن برنج وارد شده است؟                        

 تعدادی از نمایندگان در انتخابات ثبت نام نکردند و حدود ۲۲ نماینده رد صلاحیت شدند. تعدادی از نمایندگان نیز در بحبوحه رقابت‌های انتخاباتی انصراف دادند.