حوادث بزرگ جوی در راه است +فیلم و جزئیات

مسافران نوروزی فقط 48 ساعت فرصت دارند تا با ورود موج بارشی در امان باشند.

به گزارش راه شلمچه، سایت‌ها و شبکه‌های هواشناسی بر اساس الگوهای بارشی نوشته‌اند: تنها ۴۸ ساعت وقت گشت و گذار دارید!

 موج بارشی قوی با چاشنی رگبار باران و تگرگ و برف بهاری در ارتفاعات از روز یکشنبه (۵ فروردین ماه) وارد کشور می‌شود.

 امروز (جمعه، سوم فروردین ماه) با گذر موج از روی کشور در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، خوزستان، چهارمحال بختیاری، کهکیلویه و بویراحمد، بوشهر، فارس، غرب کرمان، غرب و جنوب اصفهان، جنوب مرکزی، جنوب یزد و ارتفاعات البرز مرکزی افزایش ابر، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می‌شود.

 خیزش گرد و خاک در مناطق مستعد دور از انتظار نیست.

 روز شنبه ۴ فروردین؛ در شمال غرب، ارتفاعات البرز مرکزی و شمال غرب کشور بارش پراکنده رخ خواهد داد.

  یکشنبه ۵ فروردین با ورود سامانه بارشی به کشور در نوار غربی کشور و بخش‌هایی از جنوب، جنوب شرق و مرکز کشور ابرناکی، بارش و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

 

 شدت بارش به صورت رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید و احتمال بارش تگرگ در استان‌های کرمانشاه، جنوب آذربایجان غربی، جنوب آذربایجان شرقی، ایلام، خوزستان، چهارمحال بختیاری، کهکیلویه و بویراحمد، بوشهر و نیمه شمالی فارس خواهد بود.

 

روز دوشنبه (۶ فروردین ماه) این سامانه بارشی ضمن تقویت، غیر از بخش‌هایی از جنوب شرق در سایر مناطق کشور فعال خواهد بود.

 شدت بارش‌ها در استان های لرستان، خوزستان، چهارمحال بختیاری، کهکیلویه و بویراحمد، بوشهر، فارس، غرب و جنوب اصفهان و جنوب مرکزی پیش‌بینی می‌شود.

 نقشه جمع بارش سیستم از 5 تا 7 فروردین نشان‌دهنده میزان بارندگی در 72 ساعته توسط مرکز پیش‌بینی میان مدت اروپا (ECMWF) است که در این نقشه، میزان بارندگی با رنگ‌های مختلف نشان داده شده است:

 


اگر خوشت اومد لایک کن
1
آخرین اخبار